لارستان باید به قطب درمانی منطقه تبدیل شود

برپایی سفره های افطاری در محله ها و روستاهای کم بضاعت لارستان
۱۲ خرداد ۱۳۹۷
امدادرسانی به ۴١٢ نفر در نیمه اول ماه رمضان توسط تکنسین های اورژانس ١١۵ لارستان
۱۳ خرداد ۱۳۹۷

لارستان باید به قطب درمانی منطقه تبدیل شود

دکتراکبرزاده

دکتر اکبرزاده، معاون درمان دانشکده در جمع خبرنگاران از اجرای تحولات اساسی در حوزه درمان منطقه سخن گفت.

به گزارش روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی لارستان، در نشست خبری که با حضور جراید و خبرگزاری های استانی و شهرستانی برگزار شد، دکتر اکبرزاده ضمن بیان این مطلب که اولویت بخش درمان دانشکده تامین نیازهای سلامت مردم است گفت: تصمیمات این حوزه بر پایه منفعت و سلامت مردم گرفته می شود. چندی است با استقرار پزشکان طرحی جدید به گونه ای برنامه ریزی شده که متخصصین رشته های مختلف در طول هفته در درمانگاه بیمارستان حضور داشته یا در صورت عدم نیاز به حضور فیزیکی آنها، در حالت آماه باش یا آنکال باشند. به شکلی که کمتر روزی در هفته است که تخصص خاصی در دسترس بیماران نباشد.

معاون درمان دانشکده در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر چگونگی برنامه آنکالی پزشکان و لزوم اجرای قانونمند آن ، اذعان داشت: در راستای تغییرات اساسی در حوزه بیمارستانی با هدف تامین متخصصین مورد نیاز همچنین تامین نیازهای درمانی مردم، برنامه آنکالی پزشکان با دقت و وسواس بیشتری اجرا شده و متخصصانی که در بیمارستان مشغول به ارائه خدمت به مردم عزیز هستند حتما باید در قالب برنامه آنکالی و در ساعات مورد نیاز بیمارستان نیز خدمات تخصصی را پوشش دهند.

دکتر اکبرزاده با اشاره به این نکته که آمارها از افزایش سطح رضایتمندی مردم حکایت می کند، گفت: چشم انداز ما در دراز مدت، تبدیل کردن لارستان به قطب درمانی منطقه و در کوتاه مدت ارتقا کیفیت خدمات درمانی است که این مسئله در یک تعامل متقابل با مردم و مسئولان شهرستانی محقق خواهد شد.

این مسئول در انتها ضمن تشکر از زحمات کلیه پزشکان و پرسنل شاغل در مراکز درمانی، با اشاره به توقعات بحق مردم از آنها،خصوصا همکاران شاغل در بخش اتفاقات و اورژانس پیش بیمارستانی، اظهار داشت: کمبود نیروهای شاغل در بخش های بیمارستانی بر ارتباط آنها با مردم تاثیر مستقیم دارد. برای مرتفع شدن این مسئله ضمن تدوین برنامه جامع آموزشی و پایش دقیق عملکرد کادر درمانی،طی نشستی مشترک با معاونت توسعه دانشکده در تلاشیم تا کمبود نیروی انسانی در بیمارستان لار را تامین نمائیم و همچنین با برنامه ریزی صحیح از حداکثر توان کادر درمانی موجود بصورت بهینه استفاده کنیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس خرید هاست طراحی سایت