جمع‌آوری ۱۳۰ ماده آرایشی و بهداشتی تاریخ‌ گذشته در شهرستان خنج

 اجرای ١٠٠ پروژه بهداشتی با اعتباری بالغ بر ۴٠٠ میلیارد ریال در طرح تحول سلامت
۱۶ تیر ۱۳۹۷
گزارش تصویری/// دومین نشست خبری با اصحاب رسانه در دانشکده علوم پزشکی لارستان
۱۷ تیر ۱۳۹۷

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان خنج، بازرسان واحد غذا و داروی این شبکه در مدت سه ماهه نخست سال ۹۷، تعداد ۱۳۰ قلم از انواع مواد آرایشی و بهداشتی تاریخ گذشته از آرایشگاه‌ها و فروشگاه‌های لوازم آرایشی سطح شهر جمع آوری کردند.

فرزانه خسروی کارشناس نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی شبکه بهداشت و درمان خنج در این خصوص با اشاره به کاهش چشمگیر اقلام منقضی شده و قاچاق در این شهرستان نسبت به مدت مشابه سال گذشته، گفت: این اجناس شامل ۹۰ قلم مواد آرایشی و ۴۰ قلم مواد بهداشتی بوده که از ابتدای فروردین‌ تا پایان خرداد ۹۷ از تعداد ۱۸ فروشگاه جمع‌آوری شده است.

هنگامه قاضی مدیر غذا و داروی شبکه بهداشت و درمان خنج نیز با تشکر از عرضه‌کننده‌های لوازم آرایشی و بهداشتی که در زمینه کاهش کالای قاچاق، چک کردن مرتب تاریخ انقضای محصولات و همچنین استعلام از واحد غذا و داروی این شبکه در خصوص موارد مشکوک به قاچاق و یا تقلبی بودن، با این شبکه همکاری ویژه‌ای داشته‌اند، گفت: از همشهریان محترم خواهشمندیم جهت خرید کالاهای خارجی به برچسب اصالت و سلامت کالا توجه کرده و کد ۱۶ رقمی درج شده روی کالا را با مراجعه به سایت Ttac.ir، تماس با شماره ۰۲۱۶۱۸۵ و یا ارسال به سامانه پیامکی ۲۰۰۰۸۸۲۲، استعلام نمایند.

وی افزود: در خصوص کالاهای ایرانی نیز باید لوگوی سازمان غذا و دارو بر روی کالا درج شده و حتماً شماره پروانه ساخت که یک عدد ۶ یا ۷ رقمی است نیز ثبت شده باشد.

مدیر غذا و داروی این شبکه در پایان اظهار داشت: این بازرسی‌ها به ‌منظور کنترل لوازم‌ آرایشی و بهداشتی، حفظ سلامت مصرف‌کننده، جلوگیری از عرضه محصولات غیرمجاز و همچنین پیشگیری از قاچاق محصولات آرایشی و بهداشتی انجام می‌گیرد.

سیدمحسن هاشمی
سیدمحسن هاشمی
روابط عمومی شبکه بهداشت خنج 09107110328

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس خرید هاست طراحی سایت